Všetko o rulete

Ruleta patrí medzi najpoprednejšiu hry v kasínach po celom svete. Základom rulety je otáčavé zariadenie, ktoré sa skladá z dvoch sústredných kolies. Väčší z kolies je nehybné, zatiaľ čo menšie sa otáča. Menšie koleso je ďalej rozdelené na 37 alebo 38 zafarbených a očíslovaných dielov. Ukazovateľom výhry alebo prehry sa stáva gulička, ktorá sa vhodí po vonkajšom obvode proti smeru rotácie menšieho kolesa. Gulička sa po chvíli zastaví na nejakej číslici a farbe. Už len záleží, kam daný hráč pred roztočením kolesa stavil.

Slovník pojmov

Americká ruleta - ruleta má 38 zafarbených a očíslovaných dielov. Má totiž dve nuly (respektíve jednu normálnu nulu a jednu dvojnulu), ktoré sú nevýhodné pre hráčov.

Event - stávka na farbu, párnu/nepárnu alebo veľké/malé
Európská ruleta - ruleta s jednou nulou (0)
Francúzska ruleta - ruleta s jednou nulou uplatňujúcou pravidlo La Partage
Free spin - jedno pretočenie rulety bez nutnosti stávky
La Partage - ak padne nula, vracia sa polovica stávok na farby, párnu/nepárnu, veľkú/malú. Pravidlo sa uplatňuje pri Francúzskej rulete.
Spin - jedno pretočenie rulety
Street - čiže ulica, séria 3 čísel, ktoré sú na plátne vedľa seba, teda 1, 2, 3 alebo 6, 7, 8, a pod.
WR - Wager requirements - číslo, ktoré udáva, koľkokrát musíte bonusovú čiastku staviť, aby ste ju mohli vybrať.
Žetón - jedna minca ktorá má určitú hodnotu

Pravidlá rulety

Existujú 3 druhy rulety - Americká ruleta, Európska ruleta a Francúzska ruleta.
Medzi sebou majú len malé odlišnosti v pravidlách.
Americká ruleta má 2 nuly (jednu normálnu nulu „0“ a jednu dvojnulu „00“). Pre hráčov je táto situácia nevýhodná, pretože majú 2x väčšiu pravdepodobnosť, že padne nula.
Európska a Francúzska ruleta majú nulu iba jednu a líšia sa v tom, že vo Francúzskej rulete sa uplatňuje pravidlo La Partage - ak padne nula, vracia sa polovica stávok na farby, párnu/nepárnu, veľkú/malú. Pri Európskej rulete sa toto pravidlo neuplatňuje.

Ruleta systémy >>
 

Možnosti stávkovania v rulete

1. Stávky na jedno číslo - Presné
Žetón sa dá staviť iba na jednotlivé číslo, vrátane núl (0,00). Žetón sa pritom položí priamo na ono jednotlivé číslo.
2.Kombinované stávky
Stávka na dve čísla (split) Žetón je možné staviť na akékoľvek dve susediace čísla - položením na čiaru, ktorá ich delí. Pamätajte, že žetón je možné
3.Stávka na tri čísla (street), Stávky na uličku (street)
pokrývajú tri čísla. Žetón sa položí na vonkajšiu ohraničujúcu čiaru ruletového stolu vedľa odpovedajúceho radu troch čísel. Všimnite si, že stávky na uličku je možné umiestniť tiež na 0, 1 a 2; ďalej 0, 2 a 3. 4. Stávka na štyri čísla (štvorec alebo roh)
Rohové či štvorcové stávky pokrývajú štyri čísla. Žetón sa pokladá na priesečník štyroch čísel. Môžete tiež vsadiť na 0, 1, 2 a 3. Žetón sa položí na hornú pravú hraničnú čiaru ruletového stolu, medzi 0 a 3.
5. Stávka na šesť čísel
Stávka na rad pokrýva dve stávky na uličku, to je šesť rôznych čísel vo dvoch radoch troch čísiel. Žetón sa položí na najbližšiu ohraničujúcu čiaru ruletového stolu, kde ju pretína čiara oddeľujúca dve rady.
6. Stávky na 12 čísel
Stávka na stĺpec (column) Stávka na stĺpec je určená na krátkej strane ruletového stolu, kde sú tri polia označené “2 ku 1″. Môžete pokladať stávky na horný rad, prostredný rad alebo na dolný rad. Stávka položená do jedného z týchto troch polí označí všetkých dvanásť čísel nad ním (okrem 0 a 00).
7. Stávka na tucet (dozen)
Stávku je možné priložiť na prvú tretinu (čísla 1-12), druhú tretinu (čísla 13–24) alebo tretiu tretinu (čísla 25–36).
8. Rovné stávky - Stávky Čierna alebo Červená, Párna alebo Nepárna a Malá alebo Veľká
Stávka položená do jedného z polí na dlhej strane stola pokrýva polovicu čísel ruletového stola (okrem 0). Každé pole teda pokrýva 18 čísel.

Ruletní stůl

Názorná ukážka, kam položiť žetón, aby sa dosiahla požadovanej stávky.

PRIEBEH hrania rulety

Ako prvú vec musí hráč staviť. Vyberie si ktorúkoľvek variantu (môže zvoliť aj viac variant) z vyššie uvedených možností. - V niektorých kasínach existuje možnosť free spinu, to znamená, že nemusíte staviť a necháte len pretočiť. Potom, čo všetci hráči dostávkujú, sa roztočí otáčavé zariadenie, ktoré sa skladá z dvoch sústredných kolies. Gulička sa vhodí po vonkajšom obvode proti smeru rotácie menšieho kolesa. Po chvíli gulička spomalí, až úplne zastaví na nejakom políčku farebne a číselne označenom. Nasleduje vyplácanie výhry či prepadnutie prehratých žetónov do banku.

Výplatné POMERY Pri výhre

Červená alebo čierna (farba): vypláca sa 1-násobok stavenej sumy
Párna alebo nepárna (odd or even): vypláca sa 1-násobok stavenej sumy
Malá (1–18) alebo veľká (19–36) (low or hight): vypláca sa 1-násobok stavenej sumy
Stĺpec (column): vypláca sa 2-násobok stavenej sumy
Tucet (dozen): vypláca sa 2-násobok stavenej sumy
Stávka na jedno číslo: vypláca sa 35-násobok stavenej sumy
Stávka na dve čísla (split): vypláca sa 17-násobok stavenej sumy
Stávka na tri čísla: vypláca sa 11-násobok stavenej sumy
Stávka na štyri čísla: vypláca sa 18-násobok stavenej sumy
Stávka na šesť čísel: vypláca sa 5-násobok stavenej sumy

Novinka: Live ruleta (ruleta na živo)

Zažite viac adrenalínu a vzrušenia. Zahrajte si ruletu z domova, ale pozerajte sa pri tom do očí skutočnej dealerke. ÁNO, je to skutočne tak, stačí sa zaregistrovať zadarmo v kasíne, pripojiť sa na LIVE ruletu a sledovať ste v hre.

Live Ruleta

 

Výhody live rulety

- všetko prebieha v reálnom čase, vidíte cez webkameru, čo sa deje na stole
- veľké limity na stole
- príjemné prostredie a sexy dealerky
- možnosť komunikácie s dealerkou
- vidíte, koľko vyhrali ostatní hráči


vyskúšajte live ruletu >>


Unibet Casino Euro

 

 
Test zisku - důkaz

Napísali o nás

Stránky akonaruletu.cz si rozhodne neberú s kasína servítky. Ak to takto bude pokračovať, tak to môžu kasína onedlho zabaliť
Ruleta už nie je očividne len hra. Je to spôsob obživy, ako dokazujú stránky akonaruletu.cz, väčšinou viac než nadštandardný.
Podvod alebo legálna hra? Od oboch trochu, hra je legálna, je to akýsi podvod na šťastie - jednoducho ho obídete, hovorí redaktor akonaruletu.cz
Ako sa môže z jedného eura stáť tisíc? Jednoducho, 1+1+1 a tak ďalej a máte tú 1000 Eur ihneď. Čo vám potom bráni z 1000 Eur urobiť 10 000 Eur. Sledujte návody na akonaruletu.cz
Milionárka v 20 rokoch, server akonaruletu.cz Vám prináša rozhovor s najmladšou milionárku, ktorá denne hraje ruletu. Je tak usilovná, že jej konto na Unibete presiahlo výbery viac ako milión korún(Kč).
Jaknaruletu.cz - najdrzejšie stránky, aké si viete predstaviť. Dajú Vám návod, ako sa zaregistrovať v kasíne, inkasovať bonus 100 Eur zadarmo na hranie rulety a potom je ošklbať. A kasíno s tým nič neurobí. Sledujte skutočné príbehy ľudí.
Bwin

Kto práve vyhráva


Petrs - 499 Eur
Komárek - 64 Eur
LadunkaPe - 738 Eur
Tomasjjj - 221 Eur
Jakub000001 - 397 Eur

akonaruletu.cz rekord

petiiiik - 4707 Eur